Social Base (2.6.3) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Subject
bn: বিষয়

en: Language
bn: ভাষা

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Menu
bn: মেনু

en: Forum
bn: ফোরাম

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু
