Social Blue (2.1.3) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Content
fr: Contenu

en: Group
fr: Groupe

en: Language
fr: Langue

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Tags
fr: Étiquettes

en: unpublished
fr: non publié

en: Font
fr: Police

en: Default
fr: Par défaut

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Edit group
fr: Modifier le groupe

en: Private message
fr: Message privé (Private message)

en: Hidden
fr: Caché

en: Accept
fr: Accepter

en: Invite
fr: Inviter

en: Share this page
fr: Partager cette page

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Content top
fr: Haut de contenu

en: Join
fr: S'inscrire

en: by
fr: par

en: Leave group
fr: Quitter le groupe

en: 1 member | @count members
fr[0]: 1 membre
fr[1]: @count membres

en: Edit profile
fr: Modifier le profil

en: Edit content
fr: Modifier le contenu

en: Interests
fr: Intérêts

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Content bottom
fr: Bas de contenu

en: comment | comments
fr[0]: commentaire
fr[1]: commentaires

en: Member
fr: Membre

en: Decline
fr: Refuser

en: Fonts
fr: Polices de caractères

en: Primary color
fr: Couleur primaire

en: Created on
fr: Créé le

en: Request to join
fr: Demander son adhésion

en: Border radius
fr: Rayon de la bordure

en: Event date
fr: Date de l'évênement

en: Cancel request
fr: Annuler la demande

en: Header top
fr: Haut de l'en-tête

en: Author name
fr: Nom de l'auteur

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Secondary navigation
fr: Navigation secondaire

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Add images
fr: Ajouter des images

en: One line
fr: Une ligne

en: Secondary color
fr: Couleur secondaire

en: Total amount of comments
fr: Nombre de commentaires

en: Accent color
fr: Couleur d'accentuation

en: Total amount of likes
fr: Nombre de "J'aime"

en: Total amount of views
fr: Nombre de vues

[ctx: Is a member]
en: Joined
fr: Membre du groupe

[ctx: Is a member]
en: You have joined
fr: Vous êtes membre

en: The visibility of this content is set to @visibility_label
fr: La visibilité de ce contenu est @visibility_label

en: about @label
fr: à propos de @label

en: Total amount of enrollments
fr: Nombre d'inscriptions

en: Request sent
fr: Demande envoyée
