Socrata (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: Tags
ar: وسوم

en: Download
ar: تحميل

en: None
ar: لا شيء

en: Link
ar: رابط

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Files
ar: الملفات

en: Contains
ar: يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Average
ar: متوسط

en: Count
ar: العدد

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Domain
ar: النطاق

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Both
ar: جميعهم

en: Position
ar: الوضع

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Map
ar: خريطة

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: empty
ar: فارغ

en: Attach to
ar: إرفاق إلى

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Sum
ar: المجموع

en: Display as link
ar: عرض كرابط
