Socrata (8.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (23 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Tags
jv: Tautan

en: Download
jv: Undhuh

en: None
jv: Nihil

en: Link
jv: Tautan

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Export
jv: Ngékspor

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Both
jv: Karone

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
