Socrata (8.x-1.0-beta4) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: None
cy: Dim

en: Link
cy: Dolen

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Average
cy: Cyfartaledd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Both
cy: Y ddau

en: Position
cy: Lleoliad

en: empty
cy: gwag

en: Attach to
cy: Atodi at

en: Starts with
cy: Dechrau gyda

en: Is empty (NULL)
cy: Yn wag (NULL)

en: not empty
cy: ddim yn wag

en: Display as link
cy: Dangos fel dolen

en: Displays
cy: Yn arddangos

en: Attachment settings
cy: Gosodiadau atodi

en: Multiple displays
cy: Arddangosiadau lluosog

en: Attach before or after the parent display?
cy: Atodi cyn neu ar ôl arddangosiad rhiant?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
cy: Bydd yr eicon porthwr ar gael yn unig i arddangosiadau dewsiedig.
