Socrata (8.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Download
da: Hent

en: None
da: Ingen

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: CSV File
da: CSV-fil

en: Files
da: Filer

en: Contains
da: Indeholder

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Maximum
da: Maksimum

en: Domain
da: Domæne

en: Link text
da: Linktekst

en: Both
da: Begge

en: Position
da: Placering

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Map
da: Knyt

en: Charts
da: Diagrammer

en: Devel
da: Udvikling

en: empty
da: tom

en: Attach to
da: Vedhæft til

en: Machine name
da: Internt navn

en: Starts with
da: Starter med

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: not empty
da: ikke tom

en: Display as link
da: Vis som link

en: Attachment settings
da: Indstillinger for vedhæftninger

en: Multiple displays
da: Flere visninger

en: Attach before or after the parent display?
da: Tilknyt før eller efter det overordnede display?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
da: Feed-ikonet er tilgængeligt på den valgte visning.

en: Group results together
da: Gruppér resultater

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)

en: Attachment position
da: Placering af vedhæftning

en: Query Comment
da: Forespørgselskommentar

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
da: Denne kommentar indlejres i forespørgslen og sendes til SQL-serveren. Kan være nyttigt til logging eller debugging.

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
da: Disse tags tilføjes til forespørgslen, og kan bruges til at identificere den i et modul. Dette kan være nyttigt ved modifikation af forespørgsler.

en: Category %label has been deleted.
da: Kategori %label slettet.
