Socrata (8.x-1.0-beta4) - en to fil translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Export
fil: Luwasin

en: Files
fil: Mga talaksan
