Socrata (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Tags
hi: उपनाम

en: Download
hi: डाउनलोड

en: None
hi: कोई नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Contains
hi: मे हैं

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Average
hi: औसत

en: Count
hi: गुणांक

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Both
hi: दोनों

en: Position
hi: स्थान

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Map
hi: नक्शा

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: empty
hi: खाली

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: Display as link
hi: कड़ी के रूप में प्रदर्शन
