Socrata (8.x-1.0-rc1) - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Tags
eu: Etiketak

en: Download
eu: Deskargatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Link
eu: Esteka

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Export
eu: Esportatu

en: ID
eu: IDa

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Contains
eu: Edukia

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Domain
eu: Domeinua

en: Both
eu: Biak

en: Position
eu: Kokapena

en: Map
eu: Mapa

en: Charts
eu: Grafikoak

en: Minimum
eu: Minimoa

en: empty
eu: hutsik

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)
