Socrata (8.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Tags
fi: Tagit

en: Download
fi: Lataa

en: None
fi: Ei mitään

en: Link
fi: Linkki

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Display mode
fi: Esitysmuoto

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: Files
fi: Tiedostot

en: Contains
fi: Sisältää

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Count
fi: Laskuri

en: Maximum
fi: Suurin

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Both
fi: Molemmat

en: Position
fi: Sijoitus

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Map
fi: Kartta

en: Charts
fi: Kaaviot

en: Minimum
fi: Pienin

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: empty
fi: tyhjä

en: Attach to
fi: Liitä kohteeseen

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Sum
fi: Summa

en: Display as link
fi: Näytä linkkinä

en: Displays
fi: Näytöt

en: Attachment settings
fi: Liiteasetukset

en: Multiple displays
fi: Useita näyttöjä

en: Attach before or after the parent display?
fi: Sijoita pääsivuin alkuun vai loppuun?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
fi: RSS-syötteen kuvake on tarjolla ainoastaan valituille näkymille.

en: Group results together
fi: Ryhmitä tulokset

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: Attachment position
fi: Liitetiedoston sijoittelu

en: Query Comment
fi: Kyselyn kommentti

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
fi: Mikäli valittuna, kommentti lähetetään tietokantapalvelimelle osana kyselyä. Tämä voi olla hyödyllistä debuggauksen ja logituksen yhteydessä.

en: Query Tags
fi: Kyselytagit

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
fi: Mikäli asetettuna, nämä tagit lisätään kyselyyn ja niitä voidaan käyttää kyselyn tunnistamiseen moduulissa. Tämä on hyödyllistä muokattaessa kyselyitä.

en: Category %label has been deleted.
fi: Kategoria %label poistettu.
