Socrata (8.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Tags
is: Efnisorð

en: Download
is: Hala niður

en: None
is: Engin

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: URL
is: vefslóð

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: ID
is: Kenni

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: Files
is: Skrár

en: Contains
is: Inniheldur

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Average
is: Meðaltal

en: Both
is: Bæði

en: Position
is: Staðsetning

en: empty
is: tómt

en: Attach to
is: Hengja við

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Display as link
is: Birta sem tengil
