Socrata (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Last Updated
he: עודכן לאחרונה

en: Tags
he: תגיות

en: Download
he: הורדה

en: None
he: ללא

en: Link
he: קישור

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Export
he: יצוא

en: URL
he: כתובת URL

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: Files
he: קבצים

en: Contains
he: מכיל

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Average
he: ממוצע

en: Count
he: כמות

en: Maximum
he: מקסימום

en: Domain
he: דומיין

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Both
he: שנייהם

en: Position
he: מיקום

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Map
he: מפה

en: Minimum
he: מינימום

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: empty
he: ריק

en: Attach to
he: צרף ל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: Sum
he: סְכוּם

en: Display as link
he: להציג כקישור

en: Displays
he: תצוגות

en: Attachment settings
he: הגדרות קבצים מצורפים

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: Attach before or after the parent display?
he: צרף לפני או אחרי תצוגת האב?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
he: סמל ההזנה יהיה זמין רק לתצוגות הנבחרות.

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)

en: Fulltext search
he: חיפוש טקסט מלא
