Socrata (8.x-1.0) - en to ta translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ta: அழி

en: Type
ta: வகை

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Last Updated
ta: கடைசியாக புதுப்பிக்கப்பட்டவை

en: Tags
ta: குறிச்சொற்கள்

en: Download
ta: தரவிறக்கு

en: None
ta: இல்லை

en: Link
ta: சுட்டி

en: Category
ta: பிரிவு

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Name
ta: பெயர்

en: Export
ta: ஏற்றுமதி

en: Before
ta: முன்

en: After
ta: பிறகு

en: Files
ta: கோப்புகள்

en: Is equal to
ta: சமமாக

en: Is not equal to
ta: சமமல்ல

en: Average
ta: சராசரி

en: Count
ta: எண்ணிக்கை

en: Maximum
ta: அதிகஅளவு

en: Domain
ta: இணையகளம்

en: Both
ta: இரண்டும்

en: Position
ta: இடம்

en: Map
ta: வரைபடம்

en: Minimum
ta: குறைந்தஅளவு

en: Permalink
ta: நிரந்தரசுட்டி

en: empty
ta: காலி

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: Starts with
ta: தொடங்குகிறது

en: Sum
ta: தொகை
