Apache Solr log (1.0.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Location
hi: स्थान

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: View events that have recently been logged.
hi: उन घटनाओं को देखे जिन्हें हाल ही में लॉग किया गया है |

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
