Apache Solr log (1.0.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Location
pt: Localização

en: Severity
pt: Severidade

en: Details
pt: Detalhes

en: Referrer
pt: Referência

en: Variables
pt: Variáveis

en: View events that have recently been logged.
pt: Exibir eventos registados recentemente.

en: Recent log messages
pt: Mensagens de registo recentes

en: Query Tags
pt: Etiquetas de consulta
