Apache Solr log (1.0.1) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Date
ar: التاريخ

en: Message
ar: الرسالة

en: View
ar: عرض

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User
ar: المستخدم

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Location
ar: الموضع

en: Severity
ar: الحدة

en: Details
ar: التفاصيل

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Clear
ar: مسح

en: Variables
ar: المتغيرات

en: View events that have recently been logged.
ar: مشاهدة الأحداث التي تم تسجيلها حديثا.

en: URL of the origin of the event.
ar: عنوان مصدر الحدث

en: Hostname of the user who triggered the event.
ar: اسم المضيف للمستخدم الذي يرتبط بالحدث

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: Date when the event occurred.
ar: تاريخ وقوع الحدث

en: Replace variables
ar: تبديل المتغيرات
