Apache Solr log (1.0.1) - en to bo translation catalogue (18 entries)

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Hostname
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Severity
bo: གཟབ་ནན

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Referrer
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ

en: View events that have recently been logged.
bo: ཉེ་ཆར་ཐོ་བརྒྱབ་པའི་བྱ་འགུལ་ལ་བལྟ་བ།

en: Recent log messages
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་ཟིན་ཐོ

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། དབྱེ་རྟགས་འདི་དག་འདྲི་ཞིབ་ལ་སྣོན་པ་དང་མ་དཔེའི་ནང་དུ་འདྲི་ཞིབ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པར་སྤྱོད་ཆོག། འདི་འདྲི་ཞིབ་བརྗེ་རེས་བྱེད་པར་བེད་སྤྱོད་ཡོད།
