Apache Solr log (1.0.1) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: View
th: ดู

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Variables
th: ตัวแปร

en: View events that have recently been logged.
th: ดูเหตุการณ์ที่ถูกบันทึกไว้ล่าสุด

en: URL of the origin of the event.
th: URL ของแหล่งที่มาของการจัดงาน

en: Hostname of the user who triggered the event.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้ใช้ที่เรียกเหตุการณ์

en: Severity level
th: ระดับความรุนแรง

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
th: ระดับความรุนแรงของเหตุการณ์ ช่วงจาก 0 (Emergency) ถึง 7 (Debug).

en: Log entries
th: เข้าสู่ระบบรายการ

en: Contains a list of log entries.
th: รายชื่อของรายการบันทึก

en: The user on which the log entry as written.
th: ผู้ใช้ที่บันทึกรายการเป็นลายลักษณ์อักษร

en: The actual message of the log entry.
th: ข้อความจริงของการบันทึกรายการ

en: The variables of the log entry in a serialized format.
th: ข้อความจริงของการบันทึกรายการในรูปแบบต่อเนื่อง

en: Operation links for the event.
th: ลิงค์การปฏิบัติการสำหรับเหตุการณ์

en: URL of the previous page.
th: URL ของหน้าก่อนหน้านี้

en: Date when the event occurred.
th: วันที่เมื่อมีเหตุการณ์เกิดขึ้น
