Apache Solr log (1.0.1) - en to vi translation catalogue (19 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Message
vi: Thông điệp

en: View
vi: Xem

en: Timestamp
vi: Nhãn thời gian

en: User
vi: Người dùng

en: Location
vi: Vị trí

en: Severity
vi: Mức độ

en: Details
vi: Chi tiết

en: Referrer
vi: Nơi dẫn đến

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Variables
vi: Các biến

en: Server
vi: Máy chủ

en: View events that have recently been logged.
vi: Xem các sự kiện đã được ghi lại gần đây.

en: URL of the origin of the event.
vi: URL của sự kiện gốc

en: Referer
vi: Tham chiếu

en: Hostname of the user who triggered the event.
vi: Tên máy của người dùng gây ra sự kiện.

en: Recent log messages
vi: Các thông báo gần đây
