Sophron (2.1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: MIME Type
de: MIME-Typ

en: File extensions
de: Dateierweiterungen

en: Error
de: Fehler

en: Method
de: Methode

en: Arguments
de: Argumente

en: Class name
de: Klassenname

en: Map
de: Karte

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Drupal core
de: Drupal-Kernsystem

en: MIME types
de: MIME-Typen

en: Aliases
de: Aliasse

en: File extension
de: Dateinamenweiterung

en: Gap
de: Lücke

en: YAML syntax error: @error
de: YAML-Syntaxfehler: @error
