Sophron (3.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Description
ru: Описание

en: MIME Type
ru: MIME тип

en: File extensions
ru: Расширения файла

en: Error
ru: Ошибка

en: Method
ru: Метод

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Class name
ru: Имя класса

en: Map
ru: Карта

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Drupal core
ru: Ядро Drupal

en: Aliases
ru: Синонимы

en: File extension
ru: Расширение файла

en: Drupal core is providing MIME type guessing. <a href=":url">Install the <strong>Sophron guesser</strong> module</a> to allow the enhanced guessing provided by Sophron.
ru: Ядро Drupal поддерживает угадывание типа MIME. <a href=":url">Установите модуль <strong>Sophron guesser</strong></a> чтобы обеспечить расширенное угадывание, предоставляемое Sophron.
