Sortableviews (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Sortable
cy: Dosbarthadwy

en: List type
cy: Rhestru y math

en: Default order
cy: Trefn rhagosod

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad

en: Override normal sorting if click sorting is used
cy: Diystyru dosbarthiad normal os yw clic dosbarthu yn cael ei ddefnyddio.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
cy: Rhoi steil Drupal penawdau tabl "gludiog" (Javascript)
