Sortableviews (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Move
tr: Taşı

en: Views
tr: Görünümler

en: Separator
tr: Ayraç

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Align
tr: Hizalama

en: List type
tr: Liste tipi

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: Override normal sorting if click sorting is used
tr: Tıklayarak sıralama kullanılırsa normal sıralamayı geçersiz kıl

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
tr: Drupal tarzı "yapışkan" (sticky)  tablo başlıklarına (JavaScript) izin ver

en: Wrapper class
tr: Sarıcı sınıfı

en: List class
tr: Liste sınıfı

en: Show the empty text in the table
tr: Tabloda boş metni göster

en: Hide empty columns
tr: Boş sütunları gizle

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Caption for the table
tr: Tablonun başlığı

en: Summary title
tr: Özet başlığı

en: Table description
tr: Tablo açıklaması
