Sortableviews (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Align
hu: Igazítás

en: List type
hu: Lista típusa

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Changes have been saved.
hu: A változtatások mentése megtörtént.

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: List class
hu: Listaosztály

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: Hide empty columns
hu: Üres oszlopok elrejtése

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Weight field
hu: Súly mező

en: Caption for the table
hu: A tábla címe

en: Summary title
hu: Összegző cím

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Columns name
hu: Oszlopnév

en: Columns info
hu: Oszlop-információ

en: Column info
hu: Oszlopinformáció
