Sortableviews (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Move
fa: انتفال

en: Views
fa: نماها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Align
fa: تراز

en: List type
fa: نوع فهرست

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شدند.

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض
