SoundCloud field (2.0.1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: characters
fr: caractères

en: Classic
fr: Classique

en: Trim link text length
fr: Longueur de coupe du texte du lien

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
fr: Laisser vide pour ne pas limiter la longueur du texte.

en: Add rel="nofollow" to links
fr: Ajouter rel="nofollow" aux liens

en: Link text trimmed to @limit characters
fr: Texte du lien tronqué à @limit caractères

en: Link text not trimmed
fr: Texte du lien non tronqué.

en: Add rel="@rel"
fr: Ajouter rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder for URL
fr: Placeholder pour l'URL

en: No placeholders
fr: Aucun placeholder

en: URL placeholder: @placeholder_url
fr: Placeholder de l'URL : @placeholder_url
