SoundCloud field (2.0.1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: characters
it: caratteri

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
it: Lasciare vuoto per consentire lunghezze del testo illimitate per i link.

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Link text trimmed to @limit characters
it: Testo del link troncato a @limit caratteri

en: Link text not trimmed
it: Testo del link non troncato

en: Add rel="@rel"
it: Aggiungere rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: No placeholders
it: Nessun segnaposto

en: URL placeholder: @placeholder_url
it: segnaposto dell'URL: @placeholder_url
