SoundCloud field (2.0.1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: characters
ja: 文字

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ja: リンクテキストの長さを無制限にする場合は空欄にします。

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Link text trimmed to @limit characters
ja: @limit 文字にトリミングされたリンクテキスト

en: Link text not trimmed
ja: トリミングなしのリンクテキスト

en: Add rel="@rel"
ja: rel="@rel" を追加

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder for URL
ja: URL用のプレースホルダー

en: No placeholders
ja: プレースホルダーなし

en: URL placeholder: @placeholder_url
ja: URL プレースホルダー: @placeholder_url
