SoundCloud field (2.0.1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: characters
pl: znaków

en: Classic
pl: Klasyczne

en: Trim link text length
pl: Długość przyciętej treści odnośnika

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pl: Pozostaw to pole puste aby długość treści odnośnika była nieograniczona.

en: Add rel="nofollow" to links
pl: Dodaj rel="nofollow" do odnośników

en: Link text trimmed to @limit characters
pl: Przycięto treść odnośnika do @limit znaków

en: Link text not trimmed
pl: Nie przycięto treści odnośnika

en: Add rel="@rel"
pl: Dodaj rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: No placeholders
pl: Brak zaślepek

en: URL placeholder: @placeholder_url
pl: Zaślepka adresu URL: @placeholder_url
