SoundCloud Field (2.0.5) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: URL
uk: URL-адреса

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: characters
uk: символів

en: Show comments
uk: Показати коментарі

en: Player type
uk: Тип програвача

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
uk: Для зняття обмеження на довжину текста посилання залишити порожнім.

en: Add rel="nofollow" to links
uk: Додати до посилань rel="nofollow"

en: Link text trimmed to @limit characters
uk: Текст посилання скорочується до @limit символів

en: Link text not trimmed
uk: Текст посилання не скорочується

en: Add rel="@rel"
uk: Додати rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder for URL
uk: Заповнювач для URL-адреси

en: No placeholders
uk: Заповнювачі відсутні

en: URL placeholder: @placeholder_url
uk: Заповнювач URL-адреси: @placeholder_url
