SoundCloud Field (2.0.8) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Open link in new window
da: Åben link i nyt vindue

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: characters
da: tegn

en: Show comments
da: Vis kommentarer

en: Trim link text length
da: Beskær link-tekstens længde

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
da: Lad feltet stå tomt for at tillade link-tekster med ubegrænset længde.

en: Add rel="nofollow" to links
da: Tilføj rel="nofollow" til links

en: Link text trimmed to @limit characters
da: Linktekst beskåret til @limit tegn

en: Link text not trimmed
da: Linktekst ikke beskåret

en: Add rel="@rel"
da: Tilføj rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Placeholder for URL
da: Placeholder til URL

en: No placeholders
da: Ingen placeholders
