SoundCloud field (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: characters
pt: caracteres

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pt: Deixe em branco para permitir comprimentos de texto do link ilimitados.

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Link text trimmed to @limit characters
pt: Texto do link cortado para @limit caracteres

en: Link text not trimmed
pt: Texto do link não cortado

en: Add rel="@rel"
pt: Adicionar rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: No placeholders
pt: Sem espaços reservados

en: URL placeholder: @placeholder_url
pt: Placeholder de URL: @placeholder_url
