Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Block
ar: الصندوق

en: Custom
ar: مخصص

en: Argument
ar: وسيط

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Template
ar: القالب

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Context
ar: السياق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: UUID
ar: المعرف UUID
