Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Status
he: מצב

en: Value
he: ערך

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: None
he: ללא

en: Required
he: נדרש

en: Label
he: תווית

en: URL
he: כתובת URL

en: Data type
he: סוג נתונים

en: Block
he: בלוק

en: Custom
he: מותאם

en: Argument
he: ארגומנט

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Context
he: הקשר

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Library
he: ספריה

en: Libraries
he: ספריות

en: Dependencies
he: תלויות
