Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: None
uk: Немає

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Label
uk: Мітка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Data type
uk: Тип даних

en: Block
uk: Блок

en: Custom
uk: Власний

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Argument
uk: Аргумент

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Template
uk: Шаблон

en: Static
uk: Статичне

en: Default value
uk: Базове значення

en: Minified
uk: Зменшений

en: Context
uk: Контекст

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Library
uk: Бібліотека

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Defer
uk: Відкласти

en: Block plugin ID
uk: ID плаґіна блоку
