Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha2) - en to hy translation catalogue (12 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Value
hy: Արժեք

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: None
hy: Ոչ մի

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Label
hy: Պիտակ

en: Block
hy: Բլոկ

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Dependencies
hy: Կախվածություններ
