Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Block
it: Blocco

en: Custom
it: Personalizzato

en: Argument
it: Parametro

en: Arguments
it: Parametri

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Minified
it: Minimizzata

en: Context
it: Contesto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Library
it: Biblioteca

en: Libraries
it: Librerie

en: Dependencies
it: Dipendenze
