Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: None
fa: هیچ

en: Required
fa: اجباری

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Data type
fa: نوع داده

en: Block
fa: قالبک

en: Custom
fa: سفارشی

en: Id
fa: هویت

en: Argument
fa: آرگومان

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Context
fa: زمینه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
