Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Data type
tr: Veri türü

en: Block
tr: Blok

en: Custom
tr: Özel

en: Argument
tr: Değişken

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Template
tr: Şablon

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Library
tr: Kütüphane

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar
