Spambot (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Error Message
hi: त्रुटि संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Spam control
hi: स्पैम नियंत्रण

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: 1 second
hi: 1 सेकंड

en: 1 minute
hi: 1 मिनट

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Initializing.
hi: आरंभ किया जा रहा है ...

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: Completed @current of @total.
hi: @total  में से @current को पूरा कर लिया गया

en: Default configuration hash
hi: डिफ़ॉल्ट विन्यास हैश
