Spark (8.x-1.0-alpha4) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Edit
cy: Golygu

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Log message
cy: Neges log

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd
