Spark (8.x-1.0-alpha4) - en to kk translation catalogue (6 entries)

en: User interface
kk: Интерфейс

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Save
kk: Сақтау

en: View
kk: Қарау

en: Log message
kk: Журнал хабарламасы

en: Create new revision
kk: Жаңа ревизияны қосу
