SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha12) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: value
sv: värde

en: Delete
sv: Radera

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Time
sv: Tid

en: Custom
sv: Anpassad

en: Integer
sv: Heltal

en: Info
sv: Information

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Mapping
sv: Mappning

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: Any
sv: Alla

en: Column
sv: Kolumn

en: Target
sv: Mål

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Resource
sv: Resurs

en: Caller
sv: Anropare

en: Query type
sv: Typ av databasfråga

en: Datetime
sv: Tidsdatum

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: Number of values is required.
sv: Antal värden är obligatoriskt.
