SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha12) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: value
uk: значення

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Time
uk: Час

en: Custom
uk: Власний

en: Integer
uk: Ціле число

en: Graphs
uk: Графіки

en: Info
uk: Інформація

en: Decimal
uk: Десяткове

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Any
uk: Байдуже

en: Column
uk: Колонка

en: Target
uk: Ціль

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: Predicate
uk: Предикат

en: Resource
uk: Ресурс

en: Connection
uk: З'єднання

en: Literal
uk: Літерал

en: Caller
uk: Зовнішній виклик

en: Query type
uk: Тип запиту

en: Datetime
uk: Дата і час

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Value format
uk: Формат значення

en: Number of values is required.
uk: Кількість значень є обов’язковою.
