SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha13) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: value
eu: balioa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Date
eu: Data

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Time
eu: Ordua

en: ID
eu: IDa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Integer
eu: Osokoa

en: Info
eu: Informazioa

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Any
eu: Edozein

en: Column
eu: Zutabe

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Boolean
eu: Booleanoa
