SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha13) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: value
ja: 値

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Time
ja: 時間

en: Custom
ja: カスタム

en: Integer
ja: 整数

en: Decimal
ja: 固定小数点数値

en: Mapping
ja: マッピング

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Any
ja: いずれか

en: Column
ja: カラム

en: Target
ja: ターゲット

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Boolean
ja: 真偽値

en: Resource
ja: リソース

en: Query type
ja: クエリのタイプ

en: Datetime
ja: 日時

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: Number of values is required.
ja: 値の数は必ず入力してください。
