SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha13) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: value
oc: valor

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Time
oc: Ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Integer
oc: Entièr

en: Any
oc: Qual que siá

en: Column
oc: Colomna

en: Target
oc: Cibla

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Datetime
oc: Datatime
