SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha16) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Decimal
bo: སིལ་གྲངས

en: Any
bo: གང་རུང

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས
