SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha18) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: value
fa: مقدار

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: ID
fa: شناسه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Integer
fa: صحیح

en: Info
fa: اطلاعات

en: Decimal
fa: اعشار

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Any
fa: هر

en: Column
fa: ستون

en: Target
fa: مقصد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Boolean
fa: منطقی
