SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha5) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: value
id: nilai

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: Custom
id: Tersuai

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Decimal
id: Desimal

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Field mapping
id: Petakan field

en: Any
id: Setiap

en: Column
id: Kolom

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Query type
id: Jenis kueri

en: Datetime
id: Tanggal dan waktu

en: Entity types
id: Jenis entitas

en: Number of values is required.
id: Jumlah nilai wajib diisi.
